Bogacimy się! To doskonała wiadomość w roku obchodów 800-lecia Opola

 

Stała konieczność konkurowana o inwestorów, dobry klimat wokół opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej i lokalnego biznesu oraz umiejętność korzystania z funduszy unijnych – to jedne z głównych przyczyn sukcesu Opola. Obecnie w rankingu wyprzedzamy Kraków, Poznań, Gdańsk oraz Katowice. Od 2014 r. miasto awansowało z 6 pozycji na 3.

Co boli przedsiębiorców z sektora MSP

 

Koszty pracy, niestabilne i skomplikowane prawo, wysokie podatki i nadmiar obowiązków biurokratycznych– to największe bariery prowadzenia własnej działalności gospodarczej – wynika z najnowszego raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Opolskie: Handel hurtowy, transport, budownictwo i magazynowanie – mają się coraz lepiej


Ogólny klimat koniunktury w przedsiębiorstwach z siedzibą w województwie opolskim oceniany jest pozytywnie przez dyrektorów ze wszystkich prezentowanych rodzajów działalności – wynika z opublikowanych dziś (31.07.2017) danych GUS. Opinie lepsze niż przed miesiącem zgłaszają podmioty działające w zakresie handlu hurtowego, transportu i gospodarki magazynowej oraz budownictwa.

Biznes lubi przyjazne samorządy

Kolejne firmy motoryzacyjne inwestują w Opolu. Miasto, jak i województwo, stają się atrakcyjne dla tej branży. Biznes docenia dobrą lokalizację, uzbrojenie i skomunikowanie działek, gdzie może stawiać hale produkcyjne i zakłady (tereny te znajdują się w strefie ekonomicznej przy ul. Północnej w Opolu). Ale jest coś jeszcze…

Winiarstwo: nie tylko dla hobbystów

 

Z danych Agencji Rynku Rolnego wynika, że mamy w kraju już ponad 100 komercyjnych producentów winorośli, działających na ponad 200 ha gruntów. To cztery razy więcej niż sześć lat temu. Winne grona uprawia się także na Opolszczyźnie. Znana jest winnica Poraj w Paczkowie (na zdjęciu), sukces odnosi rodzinna winnica Cwielong-Olszewski spod Strzelec Opolskich.

Bezrobocie spada, ale praca wciąż czeka na człowieka

Jak wynika z najnowszych danych Urzędu Statystycznego w Opolu stopa bezrobocia w naszym regionie spadła do wysokości 8,2 % (dane za pierwsze półrocze 2017). Sprzyjają temu nowe inwestycje np. w opolskiej podstrefie ekonomicznej, jak i rozbudowa Elektrowni Opole.

Mamy wielowiekową tradycję w warzeniu piwa

Choć browary z Opolszczyzny nie należą do piwowarskich kolosów – ich produkty zyskują coraz lepszą markę, także za granicą. Co roku w CWK Opolanie mogą posmakować konkurencyjnych marek. I już wiedzą – dobre z pianką jest piwo opolskie.

Nowe otwarcie w CWK. Cykl "W centrum biznesu"

Naszą misją jest bycie w centrum biznesu. To oznacza otwarcie dla lokalnej przedsiębiorczości, pokazywanie nowych perspektyw, wskazywanie konceptów, umożliwianie wymiany myśli know-how. Realizacja tej misji jest dla nas bardzo ważna, dlatego stawiamy sobie kolejne wyzwania. Oto nowe otwarcie: program i cykl informacji promujących i wspierających przedsiębiorczość - „W centrum biznesu”.

Już wkrótce premiera pierwszego odcinka W CENTRUM BIZNESU

Rozpoczęliśmy produkcję programu telewizyjnego dedykowanego lokalnej przedsiębiorczości. Podejmujemy w nim tematy dotyczące funkcjonowania małych i średnich firm, biznesu rodzinnego, z którego słynie Opolszczyzna, jak i większych regionalnych zakładów produkcyjnych.