Wystawcy "Biesiady Opolskiej" z branży win - cz.1

 

Jeśli ktoś zacznie prowadzić winniarnię czy uprawiać winorośl – musi to robić z pasją i poświęcić temu po prostu cały swój czas, (to samo czeka zresztą jego najbliższą rodzinę). Poświęcenie przynosi efekty – to wysublimowany smak, aromat i coraz lepsza jakość produkowanych win.

Ciekawi ludzie i ich historie z nutką chmielu w tle

Przedstawiamy wystawców tegorocznej edycji OpolFest „Biesiada Opolska” Festiwal Piwa, Wina, Sera i Bio. Warto poznać ich historie – bo kryje się tam pasja, anegdota, często wielowiekowa historia.

Tych piw sie nie produkuje


Brodacz, Piwne Podziemie, Pracownia Piwa, Baba Jaga, Bazyliszek – to nazwy tylko niektórych polskich piw kraftowych i browarów. Wydaje się, że nazwy te najlepiej oddają filozofię warzenia (nie produkowania!) piw kraftowych zwanych też rzemieślniczymi. To piwa z innej - niż przemysłowe piwowarstwo - bajki. Smak tych piw poznacie na OpolFest "Biesiada Opolska 2017" już 8-9 września. Zapraszamy też do rejestracji na naszej stronie internetowej kolejne browary rzemieślnicze.

CWK dla mieszkańców Opola - latem zapraszamy na plażówkę

 

Lato nas nie rozpieszcza i może pogoda nie jest najlepsza na plażowanie nad wodą. Jednak na grę w plażówkę - jak najbardziej. Zapraszamy więc do CWK w Opolu na boisko do plażówki czynne codziennie od 9.00 do zmierzchu.


Oto pierwsze szczegóły dotyczące OpolFest 2017

 

W piątek, 8. września zaczynamy o godzinie 16.00. Smakujemy, bawimy się do północy, a może i jeszcze dłużej. Sobota również pełna będzie atrakcji.


Biesiada Opolska już we wrześniu!

Spotkanie przy złotym trunku z pianką, do tego spora porcja dobrego humoru i oczywiście bogata prezentacja oferty wystawców branży piwnej. Taka będzie Biesiada Opolska 2017, czyli nowa odsłona znanej Opolanom imprezy OpolFest. Biesiada Opolska OpolFest’17 odbędzie się w CWK w dniach 8-9 września 2017 r.


Spotkanie w CWK: IAC wkrótce uruchomi w Opolu produkcję dla Volvo

 

W CWK odbyło się dziś (4.07.2017) spotkanie władz miasta i dziennikarzy z przedstawicielami firmy International Automotive Components. Już wkrótce 500 wykwalifikowanych pracowników IAC Opole zacznie dostarczać ręcznie robione wnętrza do Volvo.

Magiczne Powitanie Wakacji 2017

Ponad 1,5 tysiąca bawiących się dzieci, ich najbliższych i przyjaciół. Setki kilogramów spałaszowanej cukrowej waty, lodów, lizaków i wszelkich słodkości. Świat wielkiej mody zdominowany przez małe piękne modelki i małych przystojnych modeli. Adrenalina, zabawa, gry, frajda, emocje. Takie były wyjątkowe, bo towarzyszące obchodom 800-lecia Opola, Targi "Magiczne Powitanie Wakacji - Kids&Fun 2017", którymi rozpoczęliśmy w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu tegoroczne wakacje.